- Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Narewce, wybudowana w latach 1865 – 1867.
-
Cmentarz Żydowski z XIX wieku przy drodze Narewka – Guszczewina, na terenie cmentarza znajduje się około 100 kamiennych macew. Jest to jedyna pamiątka po 900-osobowej społeczności Żydów, mieszkających kiedyś w Narewce
-
Murowana cerkiew pw.św. Jerzego i przyległa do niej drewniana dzwonnica w Siemianówce, budowla z końca XVIII wieku,
-
Cerkiew św. Piotra i Pawła z XVII wieku, w Lewkowie Starym
-
W XIX wieku, we wsi Czoło osiedliła się ludność niemiecka wyznania ewangelickiego, a świadectwem ich obecności na tym terenie jest zapomniany i zniszczony cmentarz
-
Wieś Masiewo Stare; zachowała charakterystyczną drewnianą budowę (domy szczytem do ulicy), z przydomowymi studniami z żurawiami. Zdobnictwo domów mieszkalnych w rejonie Puszczy Białowieskiej wyróżnia się bogatymi ornamentami szczytów, i ganków oraz kolorowymi okiennicami.
-
Zbiornik Wodny „Siemianówka” (Jezioro Siemianowskie), na zbiorniku są bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych; kajakarstwa, żeglarstwa, windsurfingu, to także doskonałe miejsce dla wędkarzy. Od kilku lat, co roku odbywają się tu regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, zawody windsurfingowe i motorowodne o randze krajowej, a zimą panują tu świetne warunki do uprawiania sportów bojerowych. W miejscowości Stary Dwór nad zalewem można wypożyczyć sprzęt wodny, lub wybrać się na rejs wycieczkowy.
-
Nadleśnictwo Browsk jest największą jednostką administrującą lasami Puszczy Białowieskiej, z siedzibą w miejscowości Gruszki. Przy Nadleśnictwie działa Ośrodek Edukacji Browsk z wieloma ścieżkami edukacyjnymi i herbarium. Na terenie herbarium z głazów ułożony jest krąg mocy, w środku którego stoi rzeźba Światowida (postać o czterech twarzach, skierowanych na cztery strony świata), nawiązująca do dawnych wierzeń.