Urząd Miejski w Zabłudowie
ul. Rynek 8
16-060 Zabłudów
tel. 85 7188100, 85 7188122
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zabludow.plGmina Zabłudów mieści się na południowy - wschód od Białegostoku, na Wysoczyźnie Białostockiej. W krajobrazie gminy przeważają rozległe równiny, urozmaicone rozlewiskami w dolinie Narwi oraz lasami skraju Puszczy Knyszyńskiej. Są tu wyznaczone szlaki turystyczne, jeden doliną Narwi: Ciełuszki-Kaniuki-Ryboły, drugi Puszczą Knyszyńską, Zajezierce –Słomianka.

Zabłudów był jednym z największych ośrodków reformacji i miejscem współistnienia wielu kultur i religii: prawosławia, katolicyzmu, kalwinizmu i judaizmu. Dzisiaj zwraca uwagę zachowanym z XVI-XVIII w. układem urbanistycznym. Ponadto znajdują się tu także interesujące obiekty sakralne: klasycystyczny kościół p.w. Św. Marii Panny z poł. XIX w., kaplica Św. Rocha i kaplica Św. Marii Magdaleny. Można również wybrać się do Ryboł, gdzie warto obejrzeć cerkiew p.w. Św. Kosmy i Damiana.

Mówiąc o kulturze, nie sposób pominąć twórców ludowych. Dzięki pasji tych ludzi, kultywowany i rozwijany jest miejscowy folklor i tradycje z zakresu rzeźby w drewnie, wyrobów ze słomy, metaloplastyki, kowalstwa, haftu.